Renginiai

Skelbiamas Penktasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2017
Skelbiamas Penktasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2017

 Nacionalinio vaikų literatūros konkurso nuostatai

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus", kurio steigėjai yra Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, kurios pirmininkas yra Kęstutis Urba ir kartu su Lietuvos Rašytojų sąjunga, kurios pirmininkas yra Antanas Jonynas, skelbia penktąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2017.

 

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso tikslai – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paskatinti debiutuoti naujus talentus; atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekų fondus; remti bibliotekėlių atsiradimą darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse ir t.t.; aktyvinti ir skatinti mažamečių vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.

 

Pirmųjų keturių konkursų pagalba projekte „Vaikų bibliotekėlės“ Lietuvos mokyklas, darželius, bibliotekas, bendruomenes, ligonines, vaikų globos namus jau pasiekė beveik milijonas vaikams skirtų knygų. Kiekvienais metais konkurso laureatų knygos yra išleidžiamos nuo 13 iki 45 tūkstančių egzempliorių tiražu. Penktojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso apdovanojimų fondą sudaro 8000 eurų. Pirmojo, antrojo, trečiojo ir ketvirtojo konkurso laureatai Naisiuose buvo apdovanoti gandrų statulėlėmis, kurios jau tapo tradiciniais šio konkurso apdovanojimais.

 

(Šios, jau tradicinėmis tapusios Nacionalinio vaikų literatūros konkurso gandrų statulėlės, šiais metais buvo įtektos konkurso 2016 m. laureatams.)

 

Tautodailininko Marijaus Stošiaus kaldintos gandrų statulėlės (Vytauto Šalavėjaus nuotrauka)

 

Atsakingas asmuo už Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2017:
Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Rukuižienė
Mob.: +370 615 57853
El. p. direktore@svieskimevaikus.lt 
©2013-2021 Fondas "Švieskime vaikus" .