Renginiai

2016 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai
Paskelbti 2016 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai
Paskutinę „Vilniaus knygų mugės" dieną visus ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso dalyvius, knygų mylėtojus į susitikimą kvietė paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus" atstovai. Susitikimo metu pristatyta šviečiamoji veikla ir įvardinti ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai. Šiemet konkurse dalyvavo 55 autoriai, kurie pateikė 76 rankraščius.


Iš kairės: dr. Kęstutis Urba, Ilona Ežerinytė, Ramunė Savickytė

Maloniai kviečiame susipažinti su ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatais.

Pirmoji vieta (3 000 eur. premija) – už pasakų knygą „Septyni paukščių įstatymai" – Rūtai Montvilaitei;
Antroji vieta (2 000 eur. premija – pasaką-apysaką „Pypsas ir jo nutikimai" – Aidui Jurašiui;
Trečioji vieta (1000 eur. premija ) – už iliustruotą apysaką „Istorija apie Vilniaus atsiradimą „– Živilei Miežytei;
Debiuto premija (1000 eur.) – už pasaką „Pelėnas, Varlėnas ir Bobo" – Elenai Launikonytei;
Gražiausios iliustracijos (1000 eur. premija) – už paveikslėlių knygą apie Joną Basanavičių „Per balas link aušros" – Agnei Ulytei ir Monikai Ulytei Vaicenavičienei.


Ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų paskelbimas

Tiesa, debiutantų, arba „besibeldžiančių" į vaikų literatūros duris pasak komisijos pirmininko, doc. Kęstučio Urbos buvo dauguma konkurse dalyvavusių kūrėjų. Komisijos pirmininkas aptarė knygų leidybos praktiką Lietuvoje. Įprastai vaikams skirtos knygos išleidžiamos 1,5 tūkst. tiražu, tačiau praėjusių metų pirmosios vietos laimėtoja džiaugėsi 40 tūkst. savo kūrybos egzempliorių. Kitų laimėtojų darbų atspausdinta nuo 30 iki 13 tūkst. vienetų. Tikimės ir šiais metais išlaikyti panašius skaičius, nes norime, kad ir atokiausios bibliotekėlės turėtų kuo nudžiuginti mažuosius skaitytojus.
 
Susitikimo metu savo patirtimi pasidalino, patarimų negailėjo Trečiojo Nacionalini vaikų literatūros konkurso pirmos premijos laureatė Ilona Ežerinytė, 2015-ųjų metų „Vaikų metų knygos" autorė Ramunė Savickytė.

Nuotraukos centre Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus" steigėjas Ramūnas Karbauskis

Vasario 23–28 dienomis vykusioje knygų mugėje paramos ir labdaros fondo „Švieskime vaikus" stende nemokamai buvo išdalinta daugiau kaip 30 tūkst. knygų, vaikus ir jų tėvelius džiugino susitikimai su Trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatais.
Knygų mugės akimirkos:

Trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai


 
Svečiuose LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

 
©2013-2021 Fondas "Švieskime vaikus" .