Naujienos

Apdovanoti 2014 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai


Nacionalinis vaikų literatūros konkursas buvo skelbiamas jau antrus metus iš eilės. Oficiali naujųjų laureatų apdovanojimo šventė, kaip ir pernai, vyko kovo 11 d. Šiaulių rajono Naisių kaime. Renginyje dalyvavo per 200 svečių iš visos Lietuvos.

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio steigėjai – Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, Nacionalinį vaikų literatūros konkursą rengia kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi (valdybos pirmininkas Kęstutis Urba) ir Lietuvos rašytojų sąjunga (pirmininkas Antanas A. Jonynas). Nacionalinio vaikų literatūros konkurso komisijos pirmininkas – Kęstutis Urba.
 
Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Jolanta Zigmantienė gautus rankraščius komisijai pateikia pasirašytus slapyvardžiais. Autorių vardai ir pavardės atskleidžiami tik išrinkus geriausius kūrinius ir sudėliojus laureatų nominacijas. Šiųmečiam konkursui 45 autoriai pateikė 64 anksčiau niekur viešai neskelbtus kūrinius.

Kaip ir pernai, laureatai buvo apdovanoti solidžiomis piniginėmis premijomis, jau tradicinėmis kaltinėmis gandrų statulėlėmis ir diplomais. Pirmoji vieta ir 2900 Eur premija atiteko Aidui Jurašiui ir jo kūriniui „Akmenukų pasakos“. Antroji vieta skirta Gintarės Adomaitytės apysakai „Žaliojo namo paslaptis“, o autorė paskatinta 1450 Eur premija. Trečiąją vietą laimėjo Ievos Kasperavičiūtės eilėraščių rinkinys Kas nutiko susitikus. Metų debiutante pripažinta Ignė Zarambaitė, o geriausia iliustruotoja – Laima Varkalaitė. Pastarosioms trims kūrėjoms įteikta po 870 Eur.

Lietuvoje vaikų knygos paprastai leidžiamos 1–1,5 tūkst. egz. tiražu, o štai Pirmojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2013 m.) laureatės Ramintos Baltrušytės knyga Kalvėnų miesto paslaptis pasirodė net 35 tūkst. egz. tiražu, kitų laimėtojų knygos – 13 tūkst. egz. tiražu. Tikimės panašiu tiražu išleisti ir 2014 m. konkurso laureatų knygas, nes norime, kad jos pradžiugintų atokiausių šalies bibliotekų, mokyklų ir vaikų darželių mažuosius skaitytojus.
 

Nuotraukoje iš kairės: Laimutė Varkalaitė - gražiausiai iliustruotos knygos laureatė; Liuda Petkevičiūtė - gražiausiai iliustruotos knygos autorė; Gintarė Adomaitytė - II-ios vietos laureatė; Kęstutis Urba - Nacionalinio vaikų literatūros konkurso, komisijos pirmininkas; Ignė Zarambaitė - geriausio debiuto laureatė; Danguolė Šakavičiūtė - konkurso komisijos narė; Ieva Kasperavičiūtė - III-ios vietos laureatė; Jolanta Zigmantienė - fondo "Švieskime vaikus" direktorė.


Tradiciniai Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų apdovanojimai, metaliniai gandrai.
   

Gintarė Adomaitytė - II-ios vietos laureatė;
  

Kęstutis Urba - Nacionalinio vaikų literatūros konkurso, komisijos pirmininkas;
Jolanta Zigmantienė - fondo "Švieskime vaikus" direktorė.
  

Ieva Kasperavičiūtė - III-ios vietos laureatė;
  

Su rožę mergaitė yra ​Laimutė Varkalaitė - gražiausiai iliustruotos knygos laureatė;
    

Ignė Zarambaitė - geriausio debiuto laureatė;
      

  

   

   
    
©2013-2021 Fondas "Švieskime vaikus" .