Naujienos

Paskelbti aštuntojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai


Konkursą organizuoja labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.
 
 
Aštuntame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse 2020 dalyvavo keturiasdešimt šeši kūrėjai, iš viso buvo pateikta septyniasdešimt šeši kūriniai, iš kurių net dvidešimt septyni kartu su iliustracijomis.
 
Vertinimo komisiją sudarė: doc. dr. Kęstutis Urba (pirmininkas), rašytoja Gintarė Adomaitytė, rašytojas Liudvikas Jakimavičius, menotyrininkė dr. Jolita Liškevičienė, profesorė Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė, literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė.
 
Laureatai
Aštuntojo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai:
 
I vieta – Eglei Jasiūnienei už kūrinį „Kamandosė“
II vieta – Inai Ogenskienei už kūrinį „Sagutė“ (dailininkė Vita Tomkutė)
III vieta – Jurgai Šalaševičiūtei už kūrinį „Aš pakeisiu pasaulį“
Premija už debiutą vaikų literatūroje – Inai Ogenskienei už kūrinį „Pasakos be paveikslėlių“
Premija už geriausias iliustracijas – Salvijai Vaičikonytei už iliustracijas kūriniui „Ančiukas ir Ech“ (autorius Dominykas Markevičius).
 
 

Laureatai apdovanojami piniginėmis premijomis ir tautodailininko Marijaus Stošio kaldintomis gandrų statulėlėmis. Jų knygos išleidžiamos dideliu tiražu serijoje „Vaikų bibliotekėlė“ ir dalijamos bibliotekoms, mokykloms, darželiams ir kitoms bendruomenėms.
©2013-2021 Fondas "Švieskime vaikus" .