Projektai

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m. Jo steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas ir Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis.

Fondo veiklos tikslai – labdaros ir paramos teikimas visuomenei naudingose srityse: mokslo, kultūros, švietimo, dorovinio ir estetinio auklėjimo, meno, sporto, sveikatos apsaugos, socialinės globos ir rūpybos plėtojimo programų, susijusių su vaikais, rėmimas.

Fondo veiklos tikslai įgyvendinami projektų pagalba. Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ ne tik inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus, tačiau taip pat prisideda prie kitų organizacijų, įstaigų projektų bei rengia savo vienkartinius projektus

Vaikų bibliotekėlė

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi (pirmininkas Kęstutis Urba) ir Lietuvos rašytojų sąjunga (pirmininkas Antanas Jonynas) kas metai skelbia „Nacionalinį vaikų literatūros konkursą“. Konkurso tikslas– duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus. Laureatams fondas įsteigia solidžias premijas (8 000 Eur.), sudaro galimybes publikuoti savo kūrinius itin dideliu tiražu, taip pasiekiant kuo daugiau skaitytojų. Konkurse dalyvavusios bei geriausių knygų vardą pelniusios knygos surenkamos į „Vaikų bibliotekėlę“. Fondo lėšomis kiekviena knyga atrinkta į „Vaikų bibliotekėlę“ yra išleidžiama daugiau kaip 13 tūkst. egzempliorių tiražu. Kiekvienais metais „Vaikų bibliotekėlė“ yra dovanojama visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, vaikų ligoninėms, bibliotekoms ir jų filialams, vaikų globos namams, bendruomenėms ir kitoms įstaigoms, kuriose knygų labai laukia mažieji skaitytojai. Kiekvienais metais „Vaikų bibliotekėlę“ sudaro nuo 9 iki 15 knygų, skirtų vaikams.

„Vaikų bibliotekėlę“ šiuo metu sudaro daugiau nei 50 skirtingų lietuvių autorių knygų. Bibliotekų fonduose galima rasti tokias knygas: Raminta Baltrušytė „Kalvėnų miesto paslaptis“, Birutė Mar „Gėlininkė“, Lina Mumgaudytė „Pono Čao diena“, Salomėja Pečiulytė „Noriu šuniuko“, Rosita Makauskienė „Svajonių kalnas“, Ramunė Savickytė „Adelės dienoraštis“, Aidas Jurašius „Akmenukų pasakos“, Gintarė Adomaitytė „Žaliojo namo paslaptis“, Ieva Kasperavičiūtė „Kas nutiko susitikus“, Ignė Zarambaitė „Emilio laiškas“, Neringa Dangvydė „Vaikas su žvaigžde kaktoj“, Virginijus Malčius „DoDo ūsai“, Ilona Ežerinytė „Šunojaus diena“, Gaja Guna Eklė „Brolis, kurios nereikėjo“, Lina Darbutaitė „Baltas dangus“, Rūta Montvilaitė „Septyni paukščių įstatymai“, Aidas Jurašius „Pypas ir jo nutikimai“, Živilė Miežytė „Vilniaus Vilnius“, Elena Launikonytė „Pelėnas, varlėnas ir Bobo“ bei kitos. Šiais metais „Vaikų bibliotekėlė“ bus papildyta dar 10 lietuviškų knygų.

Mažųjų knygų bičiulių festivalis

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, Lietuvos rašytojų sąjunga bei Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius rengia „Mažųjų knygų bičiulių festivalį“. Šis projektas skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas vaikiškas knygeles. Šiame festivalyje kviečiami dalyvauti vaikų darželių ugdytiniai ir pradinių klasių moksleiviai. Vaikai dalyvauja skaitymuose bei rengia spektaklius – vaidinimus nuo 5 iki 10 minučių, kurie yra talpinami YuoTube internetiniame portale. Visi projekto dalyviai yra apdovanojami Fondo išskirtomis dovanomis.

©2013-2022 Fondas "Švieskime vaikus" .